Pohyb a metabolismus psa

Další oblastí, nad kterou je třeba se zamyslet je, zda má váš pes dostatečný výdej. Jaký je jeho běžný program a k čemu byl jako plemeno určený? Je zde mnoho aktivit, které můžete se psem dělat a které vám zaktivní život. Jednou z nich je určitě společná hra s hračkou, která bude trvat delší dobu než jen pár minut. Při přetahování pes krásně nasvalí (a vy také :D) a ještě si vybudujete super vzájemný vztah. Zkuste psa vzít běhat, naučte ho obíhat stromy a pak ho kolem nich vysílejte, či si najděte jinou zábavu, která vás bude naplňovat. Mrkněte na přirozenost vašeho plemene a zkuste mu jí naplnit vhodnou aktivitou (s borderkou chodit na pasení ovcí, bull plemeno vzít na bull sporty, malinu třeba na obrany apod).

Velký rozdíl je také v metabolismu psa – obecně to na psovi poznáte v tom, jak rychle reaguje a zda je takový ten „rychlý“ či „pomalý“ typ psa. Díky tomu se vám může stát, že pes s 20kg bude dostávat dávku pro 25kg psa (dle tabulky) a stejně bude hubenější a naopak pes s 20kg pomalého typu bude prospívat na dávce dle tabulky pro 15kg psa.

Dávejte si také pozor na různé doplňky (lososový olej do krmení, kousátka obden atd), které vám přidávají kalorie do stravy aniž si to možná uvědomujete.

ZÁVĚR: Sledujte svého psa a ne tabulku! Osahejte si ho a zhodnoťte, zda je jeho váha a postava adekvátní plemenu. Pokud si nejste jisti, klidně mi pošlete fotky 😊