ÚVOD
TEORIE NA ZAČÁTEK
ELEKTRONICKÝ OBOJEK
JDEME PRACOVAT SE PSEM! HURÁ!
FÁZE UČENÍ: ZÁKLADY
FÁZE UČENÍ: PŘIDÁNÍ TLAKU
FÁZE PÁROVÁNÍ: PŘIDÁNÍ EO
FÁZE INTERMITENTNÍ
FÁZE ZAKONČOVACÍ
BONUS

O kurzu

Nejprve bych vám ráda poděkovala za zakoupení mého online kurzu, který vám pomůže se základní poslušností a správným používáním elektronického obojku při soužití se psem. V kurzu najdete informace o komunikaci se psem, významu základních povelů a jak je propojit s vodítkem a elektronickým obojkem.

Elektronický obojek je nástroj, který vám může pomoci posunout vaše soužití na další level a mnohdy umožnit fungování, které do té doby nebylo možné. Na druhou stranu je ale nástrojem, kterým se dají věci pokazit a je k tomu tedy třeba přistupovat s respektem.

Dlouho jsem váhala, zda vytvořit takovýto online kurz, ale nakonec jsem se rozhodla, že ano. V dnešní době, kdy jsou elektronické obojky široce dostupné si je mnoho majitelů pořídí, aniž by měli dostatečné znalosti, a doufají, že to nějakým zázrakem pomůže. Toto však není správný přístup, a často pak pes nemá jasno v tom, co se od něj očekává. Takový pes je pak akorát zmatený a trestaný za něco, co nechápe. Proto jsem se rozhodla poskytnout dostupné informace, které vám pomohou porozumět elektronickému obojku a používat ho s rozumem.

Tento kurz není zaměřen na sportovní poslušnost na vysoké úrovni, ale na běžné majitele psů, kteří si přejí mít dobře ovladatelného psa, který cvičí s radostí a spolehlivostí. Obsah kurzu vám poskytne základní informace o používání elektronického obojku.

Pokud začnete používat elektronický obojek podle mého návodu, je důležité zachovat konzistentní přístup a neustále ho neměnit, protože tím spíše způsobíte škodu než užitek. Dejte tomu čas a zaručuji vám, že uvidíte výsledky. Nevynechávejte cvičení a proveďte všechny kroky, abyste dosáhli skvělých výsledků.

Je zřejmé, že žádná kniha ani online kurz nenahradí osobní lekce. Pro mnoho z vás je však tato možnost jedinou dostupnou cestou k informacím. Budu se snažit předat vám tyto informace co nejsrozumitelněji. Pokud si však v něčem nebudete jisti, vždy je možnost domluvit si online lekci.

Co byste měli vědět o použití elektronického obojku v rámci mého systému? Elektronický obojek slouží jako forma komunikace. Nepoužívám ho k tvorbě nových cviků, ale k posílení již naučených povelů. Nové dovednosti vždy učím hlavně pozitivní motivací a odměnami. Korekce za nesplněné chování pes dostává až po několika týdnech, kdy již dobře chápe podstatu cvičení. Pokud někdy používám elektronický obojek jako trest, je to výjimečně a v konkrétních situacích. Snažím se nastavit psa na úspěch, ale nevyhýbám se chybám. Elektronický obojek je pro mě jako prodloužená ruka, něco jako neviditelné vodítko.

Velmi doporučuji prostudovat tento kurz předtím, než se do toho pustíte. Získáte dostatek informací, které vám snad budou dávat v celém kontextu význam a váš celý trénink bude smysluplnější.