ÚVOD
TEORIE NA ZAČÁTEK
ELEKTRONICKÝ OBOJEK
JDEME PRACOVAT SE PSEM! HURÁ!
FÁZE UČENÍ: ZÁKLADY
FÁZE UČENÍ: PŘIDÁNÍ TLAKU
FÁZE PÁROVÁNÍ: PŘIDÁNÍ EO
FÁZE INTERMITENTNÍ
FÁZE ZAKONČOVACÍ
BONUS

Co musí pes umět, než začnete s kurzem pracovat?

Pes by měl mít dobrou motivaci na jídlo a být schopný spolupracovat s vámi v jednoduchém prostředí. Pokud pes odmítá jídlo a neprojevuje zájem o odměny, je třeba nejprve pracovat na jeho vztahu k jídlu. Pokud pes nemá motivaci na jídlo, ale pouze na hračky, nebude to fungovat tak dobře, protože učit nová chování s použitím hraček je velmi nepraktické, i když ne nemožné.

Pokud potřebujete zvýšit motivaci psa na jídlo a nevíte jak, kontaktujte mě a domluvíme si lekci na toto téma, kde dostanete informace, jak změnit přístup psa k jídlu. Bez správné motivace vám tento kurz půjde velmi těžko. Zvýšení motivace na jídlo není součástí tohoto kurzu.

Osobně doporučuji odměňování krmnou dávkou. Pokud vám však vyhovuje odměňování pamlsky, je to v pořádku. Důležité je, aby pes měl chuť pracovat za odměnu. Ve cvičeních se budu odkazovat na větší nebo menší dávku granulek jako formu ohodnocení za práci psa. Pokud odměňujete pamlsky, můžete tento koncept převést na lepší nebo horší odměny.

Pokud váš pes nemá motivaci na jídlo a chcete začít odměňovat krmnou dávkou, nevkládejte ji rovnou přímo do cvičení, protože to pravděpodobně nebude fungovat – nejprve je třeba vytvořit motivaci na jídlo jako takové. Pokud už krmnou dávkou odměňujete, snažte se myslet na jedno důležité pravidlo – odměňujte dle odvedené práce. Pokud pes projeví větší snahu nebo zvládne náročnější verzi či situaci, odměňte víc, než doteď. Rozdíl může být například 1 granule vs hrstička. 1 vs 2 granule pro psa moc rozdíl nejsou.

Co se týče dalších věcí, jako jsou základní povely, pes je nemusí znát před začátkem kurzu. Všechny potřebné informace naleznete v tomto kurzu.