Spolehlivá provozní poslušnost s pomocí elektronického obojku

Stav
Ke koupi
Cena
5 500,00 Kč
Akce

Pokud hledáte ucelený návod, jak si zlepšit běžné fungování se psem, dosáhnout opravdu spolehlivé poslušnosti a vytvořit vzájemně pochopitelnou komunikaci, tento kurz je právě pro vás. Pokud váš pes utíká za zvěří či psy, nedokáže jít chvilku u nohy bez odměny u čumáku a navíc vám venku nevěnuje ani trochu pozornosti, zde najdete řešení. Tento kurz vám otevře brány do světa spolehlivé každodenní poslušnosti a spokojenějšího soužití.

Co v něm najdete?

  • Teorii o učení psa a základní pojmy
  • Doporučení vhodného EO (elektronického obojku) a jeho popsání a nastavení
  • Vytvoření srozumitelné komunikace mezi vámi a psem
  • Vylepšení samovolné pozornosti i v náročnějším prostředí
  • Naučení základních povelů: přivolání, k noze, sedni, lehni, místo
  • Přidání tlaku ve formě vodítka jako komunikačního nástroje
  • Přidání elektronického obojku do již vytvořených povelů
  • Bonusovou sekci: signál pro odpoutání se, řešení žravosti a co dělat, pokud má pes již špatnou zkušenost s EO

Kurz má délku přibližně 10 týdnů, ale můžete ho absolvovat ve vlastním tempu – nemusíte tedy nikam pospíchat. Tento kurz je přednahraný, není tedy závislý na konkrétním termínu, a jeho platnost je 1 rok od zakoupení. V celém kurzu najdete psaný text i videa, cvičení jsou tedy názorně ukázána.

Tento kurz je určen pro psy staré nejméně 8 měsíců (doporučuji spíše starší 1 roku)

ELEKTRONICKÝ OBOJEK: Co byste měli vědět o použití elektronického obojku v rámci mého systému? Elektronický obojek slouží jako forma komunikace. Nepoužívám ho k tvorbě nových cviků, ale k posílení již naučených povelů. Nové dovednosti vždy učím hlavně pozitivní motivací a odměnami. Korekce za nesplněné chování pes dostává až po několika týdnech, kdy již dobře chápe podstatu cvičení. Pokud někdy používám elektronický obojek jako trest, je to výjimečně a v konkrétních situacích. Snažím se nastavit psa na úspěch, ale nevyhýbám se chybám. Elektronický obojek je pro mě jako prodloužená ruka, něco jako neviditelné vodítko.

Tento kurz je primárně tvořen pro práci s obojkem MINI EDUCATOR od značky E-collar Technologies.

Proč zrovna tento obojek?

S tímto obojkem jsme schopni pracovat zpočátku na nízkém impulzu, který je pro psa pouhým pocitem (mravenčením). Toto nám umožní psovi jednoduše vysvětlit komunikaci skrz EO. Teprve až v další fázi se postupně zařazují jemné korekce do tréninku, pes ale již chápe jeho význam a je naučen s ním pracovat. Tato práce se s většinou dostupných levnějších obojků nedá uskutečnit – nejčastěji z důvodu malého počtu impulzů (v takovém případě nejsme schopni najít adekvátní level, protože jeden je málo a pes ho necítí a druhý je již moc a nepříjemný) či z důvodu posunuté škály, kdy i level 1 je již diskomfortem.
Pokud již máte jiný EO (v našich končinách nejčastěji Dogtrace), je zde kapitola o možnosti použití tohoto obojku. Pokud ale máte možnosti, velmi doporučuji tento obojek vyměnit za zmíněný Mini Educator.

Jak – se registrovat, koupit kurz, přihlásit se?